
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 15.6 mm |
| Width | 7.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 24 |
| Height | 2.35 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 1 |
| Interface | SPI, Serial |
| Min Input Voltage | 2.5 V |
| Operating Supply Voltage | 10 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Max Power Dissipation | 52.5 mW |
| Max Supply Voltage | 10.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Power Dissipation | 53 mW |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Bits | 24 |
| Input capacitance | 11.5 pF |
| Number of Inputs | 2 |
| Supply Type | Dual, Single |
| Max Input Voltage | 5 V |
| Sampling Rate | 19.5 ksps |
| Number of Converters | 1 |
| Dual Supply Voltage | 10 V |
| Nominal Supply Current | 4 mA |
| Number of Analog Inputs | 1 |
| power consumption | 30 mW |
| Resolution | 3 B |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Min Dual Supply Voltage | 4.75 V |
| Signal to Noise Ratio (SNR) | 137 dB |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago) |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Analog Supply Voltage | 5 V to 10 V |
| Max Digital Supply Voltage | 5 V |
| Configuration | MUX-PGA-ADC |
| Input Type | Differential |
| Interface Type(Data Interface) | SPI |
| Core Architecture(core/core processor) | Sigma-Delta |
| Reference Type | External, Internal |
Stock: 44
Distributors
pcbx
Unit Price$43.08542
Ext.Price$43.08542
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $43.08542 | $43.08542 |
| 10 | $35.70148 | $357.01480 |
| 25 | $34.27200 | $856.80000 |
| 50 | $32.89975 | $1644.98750 |
| 100 | $31.58279 | $3158.27900 |
